reck_logoMotomed_logo
models

Lékaři & Fyzioterapeuti

Podpora fyzioterapie a ošetřovatelské péče

Pohybová léčba pomocí přístroje MOTOmed umožňuje provádět pasivní, s podporou motoru a aktivní cyklické pohyby, podobně jako na kole. I při minimální zbytkové síle, se uživatelé mohou efektivně účastnit aktivního tréninku a to střídáním aktivního a pasivního tréninku. Pohybová terapie pomocí přístroje MOTOmed se uplatňuje po celém světě v oblasti neurologické, ortopedické a srdeční rehabilitace, stejně jako geriatrie. Vědecké studie prokazují přínos pohybové terapie MOTOmed jako součásti každodenní terapie ve zdravotnických zařízeních nebo domácím prostředí.

Všechny modely MOTOmed jsou podporovány motorem a umožňují cyklický pohyb nohou a rukou/horní části těla. Pohybovou terapii lze provádět z křesla, invalidního vozíku nebo ošetřovatelského lůžka.

Pohybová terapie MOTOmed je přínosná pro široké spektrum léčby. Ve zdravotnických zařízeních podporuje léčbu a ulehčuje práci personálu, zlepšuje řízení času, snižuje náklady na léčbu, zvyšuje efektivitu léčby a denně přesvědčuje o své kvalitě, použitelnosti a designu.

RECK Medizintechnik je celosvětově více než 30 let lídrem na trhu v oblasti motorické pohybové terapie. Při výběru jednoho z našich motorických pohybových trenažérů, se můžete spolehnout na naše know-how a dlouholeté zkušenosti v oblasti pohybové terapie.

trenink_nohy_sed

Trénink nohou

prováděný v sedu

trenink_ruce_sed

Trénink paží a horní části těla

prováděný v sedu

ruce_stridave

Trénink nohou/paží a horní části těla

prováděný střídavě v sedu

trenink_ruce_nohy_soucanse

Trénink nohou/paží a horní části těla

prováděný současně v sedu

trenink_nohy_z_luzka

Trénink nohou

prováděný z lůžka, zdravotnického lehátka

trenink_ruce_z_luzka

Trénink paží a horní části těla

prováděný z lůžka

trenink_nohy

Trénink nohou

prováděný z lůžka

trenink_ruce_leh

Trénink paží a horní části těla

prováděný z lůžka

Pohybová terapie MOTOmed

Pohybová terapie MOTOmed byla vyvinuta pro osoby s omezenou pohyblivostí a doplňuje fyzioterapeutická, ergoterapeutická a sportovní terapeutická opatření. Uživatelé mohou při tréniku sedět na vozíku nebo v křesle. Osoby upoutané na lůžko, využívají přístroje MOTOmed určené k provádění tréninku v leže

Způsoby terapie

passiv

pasivní

Motorem poháněný pohyb bez vynaložení vlastních sil, se hodí zejména k regulaci svalového tonu, uvolnění svalstva, omezení spasticity, zachování pohyblivosti kloubů, lepšímu prokrvení a mobilizaci. Rychlost pasivního pohybu si určuje sám uživatel.

assistiv

asistivní

Funkce „servo“ umožňuje přístroji MOTOmed snadný přechod od pasivního tréninku k aktivnímu. Tato funkce umožňuje aktivně provádět pohyb s minimálním vyžití vlastních sil. Bez rizika přetížení, je možné zbytkové síly identifikovat a rozvíjet je.

aktiv

aktivní

Trénink pomocí přístroje MOTOmed, s jemně nastavitelnou úrovní zátěže, posiluje svaly nohou, paží a horní části těla, jakož i kardiovaskulární systém. Dochází ke značnému zlepšení síly, vytrvalosti a koordinace.

Dosažení nejlepších cílů terapie pomocí intervalového tréninku

Střídání fází zátěže a odpočinku (intervalů) prostřednictvím aktivního a pasivního tréninku poskytuje vyšší tréninkový stimul, který vede k lepší úspěšnosti terapie.

Terapeutické cíle

Podpora chůze

Snížení následků nedostatku pohybu

Snížení spasticity

Aktivace zbytkové svalové síly

Posílení psychiky a pohody

Působení proti únavě

Videa

Doporučené video - Pohybová terapie MOTOmed (13:11)

Více videí

Adresa

REPO-RECK spol. s r.o.

Jablůnka 239

756 23 Jablůnka nad Bečvou

Česko

Kontakty

Email hajny@motomed.cz

Telefon 571 452 291

Fax 571 420 855